Autor Wątek: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)  (Przeczytany 2695 razy)

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
[Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« dnia: 2013-04-18, 10:11 »
Bamboo Harvesters (Experienced 2) (L5R.com)
Holding - FIXED

Forest ? Experienced 2 ? Unique
This Holding enters play bowed. (It straightens normally on your first turn.)
: Produce 0 Gold. Give this Holding a +1 Gold Production Wealth token.

Even in the resource-rich Colonies, there are few materials as fast-growing and as versatile as bamboo.

EMPEROR EDITION ONLY
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Aki

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 359
    • Zobacz profil
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-04-18, 10:13 »
emm...
czy dobrze rozumiem wording, że on zawsze produkuje 0 golda i dokłada sobie tylko te tokeny?
"Czasem drobny gest znaczy więcej, niż najbardziej heroiczny wyczyn..."

Intruz

  • Lion Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-04-18, 10:16 »
hmmm niby ma umiejetnosc dodawania sobie cyferek do produkcji ale nie ma akcji do produkowania :D jakos dizwnie to ubrali w slowa bo jak mniemam najpierw daje 0 golda i zwieksza +1, potem 1 golda i zwieksza +1 i tak dalej

misiaczek

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 787
  • Unicorn Clan Instigator
    • Zobacz profil
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-04-18, 10:17 »
Dokładając tokeny zwiększa produkcję, czyli drugi raz kiwniesz i da 0+1=1 złota i dołoży następny.

Rysunek chyba przedstawia los emerytalna jaki zgotuje wszystkim ZUS :P
Guns don't kill people. Psychotic bears with machetes do.

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-04-18, 10:17 »
Hmm no nie wiem mam mieszane uczucia  :o Niby wygląda fajnie. Niby może produkować mnóstwo wealth tokenów.
Ale z drugiej strony. Dziwny to karton :P
Czy on produkuje 1g po pierwszym kiwnięciu ?
Bo mozna by wtedy kupić za 4/2/1 holdingi w pierwszej, a potem sypnąć. Chłopkiem :D


Aki

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 359
    • Zobacz profil
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-04-18, 10:21 »
a to nie powinni wtedy napisać że produkuje tyle gold'a ile ma tokenów? jak było np na Secluded Waystation albo The Mikado?
"Czasem drobny gest znaczy więcej, niż najbardziej heroiczny wyczyn..."

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-04-18, 10:28 »
Nie powinni, bo secludedowe wealth tokeny nie zmieniały żadnych statów holdingu. Na przykład Cornered Market generował wealth token i dawał permanentnie +1 gold production, co przekładało się na dwa złota więcej w przypadku SW czy Forest Killer's Carven, a jeden złota przy innych holdingach.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-04-18, 10:49 »
Matsuhiro : piewsze kiwnięce to 0 golda. W intencji każde nastepne kiwnięcie produkuje 1, 2, 3 Golda, ale to dałoby się obalić w amerykańskim sądzie :)

Obrazek cacy, widać, że przemysł bambusowy się rozwija i można z niego odłożyć na stare lata :D

Mnie za to intryguje pierwszy trait. "Wchodzi do gry kiwnięty, ale z normalnym prostowaniem." Wszystkie holdingi tak wchodzą do gry, taka klauzula ma sens tylko wtedy kiedy holding wchodzi do gry przed Dynasty Phase, ale po Straighten Phase. Wygląda na to, że nie będzie się już "zaczynało" z bambusem, tylko wyciągało go w pierwszym Limitedzie. Tylko po co taki zapis na holdingu który jest legalny tylko w emperorze... Chyba tylko jako przypominajka, by w pierwszych zakupach zrobić to 0 golda.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Ledóch

  • Scorpion Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 500
    • Zobacz profil
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-04-18, 10:52 »
Hmm... jakby tak przepłacić tym za akcję w T1 i potem go podnieść, to już w T1 w Dynastii wyprodukuje 1 g...
Yasuki approved ;D
Zmieniłem nicka, bo ponoć Fealedhrel ciężko wymówić, hihi :)

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-04-18, 10:54 »
Mnie za to intryguje pierwszy trait. "Wchodzi do gry kiwnięty, ale z normalnym prostowaniem." Wszystkie holdingi tak wchodzą do gry, taka klauzula ma sens tylko wtedy kiedy holding wchodzi do gry przed Dynasty Phase, ale po Straighten Phase. Wygląda na to, że nie będzie się już "zaczynało" z bambusem, tylko wyciągało go w pierwszym Limitedzie. Tylko po co taki zapis na holdingu który jest legalny tylko w emperorze... Chyba tylko jako przypominajka, by w pierwszych zakupach zrobić to 0 golda.
A to nie jest czasem po to, aby nie móc go użyć w pierwszej turze przeciwnika?
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Chmielu

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1196
    • Zobacz profil
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #10 dnia: 2013-04-18, 11:06 »
Na pewno tak jest. Cofanie się w rozwoju do ery szukania Holdingów po dynastii jako standardowy ruch, to byłoby naprawdę dziwne.
Wording faktycznie nieszczęśliwy. W zasadzie nie trzeba się domyślać co miał poeta na myśli, ale jak mówi Sejmi, nie do obrony w amerykańskim sądzie.
Scorpion Clan * Central head of 3-headed oni * Spoiled air shugenja
A message, my lord, from the... Nezumi ambassador

horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #11 dnia: 2013-04-18, 11:17 »
widze ogromne mozliwosci dla Kurgi na przyszlosc:)

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #12 dnia: 2013-04-18, 11:22 »
Mnie za to intryguje pierwszy trait. "Wchodzi do gry kiwnięty, ale z normalnym prostowaniem." Wszystkie holdingi tak wchodzą do gry, taka klauzula ma sens tylko wtedy kiedy holding wchodzi do gry przed Dynasty Phase, ale po Straighten Phase. Wygląda na to, że nie będzie się już "zaczynało" z bambusem, tylko wyciągało go w pierwszym Limitedzie. Tylko po co taki zapis na holdingu który jest legalny tylko w emperorze... Chyba tylko jako przypominajka, by w pierwszych zakupach zrobić to 0 golda.

A to nie jest czasem po to, aby nie móc go użyć w pierwszej turze przeciwnika?

Bambusa "z decku" wystawiasz kiwniętego na stół, więc w pierwszej turze gry (czyli pierwszej zaczynającego) jest kiwnięty, zgodnie z rulebookiem.

Cytuj
If you?re not going first, you also start the game with one Holding titled ?Bamboo Harvesters? in play and bowed. If you are going first, keep ?Bamboo Harvesters? out of the game

Wstaje normalnie w twojej pierwszej, od tej pory możesz go ładować... Po grzyba trait?
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #13 dnia: 2013-04-18, 11:25 »
Mnie za to intryguje pierwszy trait. "Wchodzi do gry kiwnięty, ale z normalnym prostowaniem." Wszystkie holdingi tak wchodzą do gry, taka klauzula ma sens tylko wtedy kiedy holding wchodzi do gry przed Dynasty Phase, ale po Straighten Phase. Wygląda na to, że nie będzie się już "zaczynało" z bambusem, tylko wyciągało go w pierwszym Limitedzie. Tylko po co taki zapis na holdingu który jest legalny tylko w emperorze... Chyba tylko jako przypominajka, by w pierwszych zakupach zrobić to 0 golda.

A to nie jest czasem po to, aby nie móc go użyć w pierwszej turze przeciwnika?

Bambusa "z decku" wystawiasz kiwniętego na stół, więc w pierwszej turze gry (czyli pierwszej zaczynającego) jest kiwnięty, zgodnie z rulebookiem.

Cytuj
If you?re not going first, you also start the game with one Holding titled ?Bamboo Harvesters? in play and bowed. If you are going first, keep ?Bamboo Harvesters? out of the game

Wstaje normalnie w twojej pierwszej, od tej pory możesz go ładować... Po grzyba trait?

Bo Border choćby takie nie ma i od razu stoi gotowy do użycia. A Bambus jak widać nie i w open'ie nie zrobi pierwszego tokena.
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #14 dnia: 2013-04-18, 11:43 »
Hitomi, właśnie o to chodzi. Bambus jest EE only, więc rozpatrywać go wystarczy pod obecnymi zasadami. Zasad w EE nie będą zmieniać (bo musieliby erratować jeszcze 2 inne bambusy). Skoro tak, to po co wpisywać trait, który a) jest w instrukcji (bo wszystkie holdingi wchodzą do gry kiwnięte) i b) jest zbędny (bo Bambus zaczyna grę kiwnięty). Jakby to miało buga IvE to sprawa byłą by jasna, że szykują się do przyszłej edycji. A tak?

Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #15 dnia: 2013-04-18, 12:22 »
Hitomi, właśnie o to chodzi. Bambus jest EE only, więc rozpatrywać go wystarczy pod obecnymi zasadami. Zasad w EE nie będą zmieniać (bo musieliby erratować jeszcze 2 inne bambusy). Skoro tak, to po co wpisywać trait, który a) jest w instrukcji (bo wszystkie holdingi wchodzą do gry kiwnięte) i b) jest zbędny (bo Bambus zaczyna grę kiwnięty). Jakby to miało buga IvE to sprawa byłą by jasna, że szykują się do przyszłej edycji. A tak?

Nie wiem, wydaje mi się, że starają się prostować wszystko co jest w zasięgu. Tak aby było jak najmniej szukania w instrukcji.
Może tez tak być, że Bamboo exp2. jest szykowany do IE (choć nie są pewni) i nie chcą aby były różnice w kartach.
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9359
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #16 dnia: 2013-04-18, 12:29 »
Jest jeszcze taka opcja, ze w aktualizacj zasad do CoM pojawia sie nowe zapisy dotyczace startowych holdingow. Np to, ze beda zaczynaly gre w decku.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #17 dnia: 2013-04-18, 12:40 »
Jest jeszcze taka opcja, ze w aktualizacj zasad do CoM pojawia sie nowe zapisy dotyczace startowych holdingow. Np to, ze beda zaczynaly gre w decku.

Ano słyszałem i jestem za, ale na razie to nic pewnego.
Niemniej jednak ten zapis mógłby potwierdzać te słuchy, z tym, że nadal nie ma dual bugga.
Może dlatego, że sami nie są jeszcze pewni co do tej zasady.
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: [Holding] Bamboo Harvesters (Exp2)
« Odpowiedź #18 dnia: 2013-04-18, 12:47 »
Obaczim.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.